
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Voltage | 16 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Capacitance | 1 µF |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 0.9 mm |
Stock: 1057
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02842
Ext.Price$0.02842
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02842 | $0.02842 |
| 10 | $0.01421 | $0.14210 |
| 50 | $0.01254 | $0.62700 |
| 100 | $0.01106 | $1.10600 |
| 500 | $0.00955 | $4.77500 |
| 1000 | $0.00825 | $8.25000 |
| 3000 | $0.00731 | $21.93000 |
| 5000 | $0.00647 | $32.35000 |
